Facebook Instagram Website                                                                        

 

Yaşar Sürdürülebilirlik Günü 2019' da Tabit Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yıldırım Gelecekte Tarım ve Vodafone Akıllı Köy'ü Konuştu!

TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Ltd. Şti, Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün 2030'a varmadan kuraklık ve açlık krizi uyarılarına kulak verme çağrısında bulundu. Kuraklığa çarenin çiftçinin üretmeye devam etmesi olduğuna dikkat çeken Yıldırım, "Erişebilir teknoloji, erişilebilir fiyat, kullanım kolaylığı ve çiftçinin kadim bilgisi. Bu zinciri oluşturduğumuz takdirde gıdada sürdürülebilirliği sağlayabiliriz. TABİT olarak biz öncü olarak okyanusta bir damla misali değişimi başlattık ve başardık. Devamı artarak gelsin diliyoruz" dedi.
 
'Daha iyi bir yaşam için' mottosu ile düzenlenen Yaşar Sürdürülebilirlik Günü etkinliğinde Sürdürülebilir Gıda oturumunda konuşan Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Ltd. Şti, Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, kuraklık tehlikesinin kapıyı çaldığı uyarısanda bulundu. 
ON İKİ BİN KÖY ÜÇ YÜZ ALTMIŞ SEKİZ BİN KİŞİ
"Kazandığımız para ile ev almadık, araba almadık. İşimize yatırdık" şeklinde konuşan Yıldırım, 2012'de Türkiye genelinde 12 bin köy dolaşan, 368 bin kişi ile birebir görüşmüş, ciddi data elde etmiş bir yapıya ulaştıklarını kaydetti. Yıldırım, "Herkes bizim köylümüz çalışmıyor, üretemiyor, eksik üretiyor dediği bir ortamda yaptık bunu. Dünyanın her yerinde çiftçi aynı. Biz Aydın' da Akıllı Köy Projemizde çözümler üretiyoruz. Yaptğımız çalışmaları kullandığımız SMS sistemi, internet siteleri ve diğer metodlarımız ile önce küçük aile çiftçilerinin öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlıyoruz.  
PAROLAMIZ ÇİFTÇİ GİBİ ÇALIŞ ÇİFTÇİ GİBİ YAŞA
Bu birikim ve deneyimi değerlendirmek ve yaklaşan gıda krizi karşısında ülkemiz çiftçisinin üretime devamı için çalıştıklarını vurgulayan Yıldırım şöyle devam etti, "Örnek bir modelleme ile Aydın'da bir köy kurduk. Burada yaklaşık 10 konuda üretim nasıl sağlanır modelledik ve büyük başarı kazandık. Bu çalışmalarımızda değişimin çok zor olduğunu gördük. Çok zorlandık ama başardık. Örneğin, çok temel bir tartışma süt ucuz, yem çok pahalı. 

 

Proje Ortağı ve Uygulayıcısı

Stratejik Ortak ve Ana Sponsor

Sosyal Çalışmalar Paydaşı

 

İŞ ORTAKLARIMIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPONSORLARIMIZ

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DESTEKLEYENLER