Facebook

Instagram

Website

                                                                       

 

 

Vodafone Akıllı Köy Kampüsü'nde Kasım ve Aralık Ayı 

 

 

 

 

 

Çiftçi Karar Destek Sistemi Vodafone Akıllı Köy'de Test Ediliyor

Kırsal yaşamı geleceğe taşıyan Tabit ve ADÜ Teknokent iş birliği ile tüm çiftçilerimiz için Çiftçi Karar Destek Sistemi projesinin alt yapı çalışmaları sürüyor. Vodafone Akıllı Köy'de test edilen bu çalışma aile çiftçilerinin karar alma üretim sürecini yönetmesine destek olacak.

 

oOo

 

 Vodafone Akıllı Köy, AB Horizon 2020 Prima AZMUD Projesinin Uygulama Alanı Oldu

Avrupa Birliği projeleri kapsamında hazırlanan ve 5 ülkenin katılımcı olduğu “Akdeniz Seralarının İyileştirilmesi” Avrupa Birliği projesi AZMUD kapsamında seracılığın yenilikçi yöntemlerle güçlendirilmesi çalışmaları devam ediyor. Seracılıkla uğraşan çiftçilerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak ve kârlarını artırmayı amaçlayan AZMUD projesinde, ülkemizi temsil eden tek firma olarak çalışmalarımıza devam ediyor ve toplantılarımızı online platformlarda sürdürüyoruz. 42 ay sürecek AZMUD projesi kapsamında teknoloji ve otomasyon kullanılarak yenilikçi plastik malzemeler, doğal katkılar ve yeni sulama teknolojileri ile Akdeniz seralarını iyileştirmek, girdi maliyetlerini düşürüp birim alandaki verimi artırmak amaçlanıyor.

 

 

oOo

 

Vodafone Türkiye'nin Yeni CEO`su Vodafone Akıllı Köy Lansmanını Yapan Engin Aksoy Oldu

Vodafone Türkiye'nin yeni CEO'su Engin Aksoy oldu. Aksoy, görevi Curtil'den 1 Şubat 2021 itibarıyla devralacak. Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Alex Froment Curtil Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Stratejiden sorumlu İcra Kurulu üyesi görevine atanmasıyla CEO'luk görevine Engin Aksoy getirildi. Vodafone Akıllı Köy’ün kuruluşunda büyük bir özveri ile bizlere destek olan Aksoy’a Tabit ve Vodafone Akıllı Köy ailesi olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.

oOo

İhracatçılarla Hizmet İhracatı ve  Tarım Tekonolojilerini Konuştuk 

Tabit Kurucu Ortağı Tülin Akın, Türkiye İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen TİM Kadın Konseyi’nin "TİM WOMEN EXPORT TALKS-3" başlıklı etkinliğine katıldı. Sabah gazetesi yazarı Vahap Munyar'ın moderatörlüğünü yaptığı programda,TİM Kadın Konseyi Başkan Yardımcısı Pınar Taşdelen Engin'in de yer aldığı programda, Vodafone Akıllı Köy projesiyle örnek teşkil eden ve Türkiye ve dünyada örnek alınan tarım teknolojileri ve tarımsal pazarlama dalında deneyimlerini paylaştı.

oOo

 

Girişimciler İçin Düzenlenen Dev Zirvede Akıllı Tarımı Anlattık

 

Tabit Kurucu Ortağı Coşkun Yıldırım, PARA Dergisi’nin düzenlediği 4. Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi ‘ne akıllı tarımı anlatarak Vodafone Akıllı Köy’den bahsetti. Girişimcilik hakkında toplumun her kesiminde farkındalık oluşturarak, inovatif girişimcilerin desteklenmesi ve girişimcilik ruhunun yaygınlaştırılmasını amaçlayan ve online platformda yapılan Türkiye'nin en kapsamlı girişimcilik zirvesine, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

oOo

 

Vodafone Akıllı Köy’ü Anlatmaya Devam Ediyoruz

Tabit Yönetimi olarak, pandemi nedeniyle dijitalde gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası platformlarda yapılan toplantı, söyleşi ve seminerlerde Vodafone Akıllı Köy'de kullanılan tarımsal teknolojilerin çiftçiler için önemine dikkat çekmeye devam ediyoruz. Tabit Kurucu Ortağı Tülin Akın, IEEE Baun tarafından organize edilen "Geleceğin Anahtarı Tarımda İnovasyon ve Akıllı Tarım" konulu etkinlikte Vodafone Akıllı Köy'ü anlattı.

oOo

 

Vodafone Akıllı Köy, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün Gündeminde

 

MIT (Massachusetts Institute of Technology)  yayın organı TABİT Kurucusu Tülin Akın ile Vodafone Akıllı Köy hakkında online röportaj gerçekleştirdiler. Yayımlandığında sizlerle paylaşacağız.

oOo

 

 Arbequina Zeytinlerimiz Hasat Edildi

Vodafone Akıllı Köy Kampüsümüzde Arbequina zeytin bahçemizde hasat zamanı geldi. Meyve alanımızda Agromillora’nın desteğiyle oluşturulan Arbequina zeytin ağaçlarımızdan kampüsümüzde akıllı tarım teknolojilerinin kullanılmasıyla verim ve ürün kalitesini artırarak yağ elde ettik. 

oOo

 

Tarım Bankacılığı İle İlgili Bilgilendirme Yapıldı Olası İş Birlikleri Değerlendirildi

İş Bankası Genel Müdürlüğü Kobi ve İşletme Bankacılığı Bölümü Müdür Yardımcısı Mustafa Murat Ünver, İş Bankası Aydın İl Müdürü Veysel Çelik, İş Bankası Aydın Şubesi 2. Müdür Satış Yönetmeni Funda Başlıkaya, kampüsümüzü ziyaret ederek Vodafone Akıllı Köy Kurucusu Tülin Akın ile bir araya geldi. Tarım Bankacılığı ile ilgili bilgilendirme ve ön görüşme yapılan ziyarette, misafirlere Akıllı Köy hakkında Tülin Akın tarafından bir sunum gerçekleştirilerek kuruluşu ve kampüsümüzde kullanılan akıllı tarım teknolojileri anlatıldı.

 

oOo

 

B-Fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi’mizi Açtık

Tarımda çalışan kadınların iskelet sorunlarından yola çıkarak Vodafone Akıllı Köyde Kadınlar için Sosyal yaşam güçlenmesi projesi başlatıldı. Sponsorumuz B-Fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi oldu.


oOo

Badem Ağaçlarımızın Budaması Yapıldı

Vodafone Akıllı Köy meyve alanında kurulan sıkı dikim barem bahçemizde ağaçların budaması yapıldı. Meyve ve badem fidanlarında dünya lideri bir fidan kuruluşu olan Agromillora Fidan'ın desteğiyle oluşturulan badem bahçemizde kışlık bakıma devam ediliyor.

oOo

 

Ortak Sağım Sistemimiz Durmadan Çalışıyor

 

Vodafone Akıllı Köy'de kurulan Ortak Sağım Sistemi, pandemi döneminde de çiftçilerimize hijyenik koşullarda hizmet vermeye devam ediyor. En son hayvancılık teknolojilerinin uyarlandığı LAKTO sağım sistemi ile meme hastalıkları ve somatik hücre sayısı en düşük seviyede tutularak kaliteli süt elde ediliyor. Sistemde bulunan kaşıma aparatı ile hayvanların stresi azaltılırken, pedometreler ile de  hayvan sahiplerine sağlık ve kızgınlık durumları hakkında yüksek doğrulukta bilgilendirme yapılıyor.

 

oOo

 

 

Proje Ortağı ve Uygulayıcısı

Stratejik Ortak ve Ana Sponsor

Sosyal Çalışmalar Paydaşı

 

İŞ ORTAKLARIMIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPONSORLARIMIZ

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DESTEKLEYENLER