Facebook

Instagram

Website

                                                                       

 

Vodafone Akıllı Köy'de Pandemide de Çalışmalar Devam Ediyor

 

Yeni Vali Aksoy’a Vodafone Akıllı Köy'ü Tanıttık

Aydın il sınırlarında bulunan Vodafone Akıllı Köy Kurucusu ve TABİT Kurucu Ortağı Tülin ve TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Akın ziyarette Vali Aksoy'a Vodafone akıllı Köy'deki çalışmaları anlattı. Aksoy, Aydın iline bu tesisi kazandır ilk fırsatta Vodafone Akıllı Köy’e ziyarette bulunacaklarını kaydetti.

oOo

 

Kaymakam Tepeli’ye Vodafone Akıllı Köy'deki çalışmaları Anlattık 

TABİT Kurucu ortağı Tülin Akın, Vodafone Akıllı Köy'ün sınırları içerisinde bulunan Koçarlı'ya yeni atanan Kaymakam Ersin Tepeli’yi ziyaret etti. Kaymakamlık makamında yapılan ziyarette, Akın, TABİT ve Vodafone iş birliği ile kurulan Akıllı Köy hakkında Kaymakam Tepeli’ye bilgi verdi.

oOo

 

5 Ülke Ortaklaşa AB Projesi'ni Vodafone Akıllı Köy'de Gerçekleştiriyor

 AB Projeleri kapsamında hazırlanan ve 5 ülkenin katılımcı olduğu "Akdeniz Seralarının İyileştirilmesi" AZMUD projesi kapsamında,TABİT ve Vodafone iş birliği ile kurulan Akıllı Köy'ün kullandığı teknolojilere dayanılarak Akıllı Tarım sistemi, düşük teknolojili Akdeniz seralarının koşullarına uyarlanacak. Dünyanın ilk akıllı köy projesini hayata geçiren TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın online konferansta kullanılan tarımsal teknlojileri anlattı.

oOo

 

 

 

Tohumluk Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı kurucusu Pınar Ayhan 

Vodafone Akıllı  Köyü Örnek Alarak Proje Hazırlıyor

Vodafone Akıllı Köy kampüsümüzü ziyaret eden Tohumluk Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı kurucusu Pınar Ayhan ve Profesör Doktor M.Sühan Ayhan, projeden çok etkilendiklerini belirterek TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın'ı tebrik ettiler. Ayhan vakıf olarak benzer bir proje planladıklarını belirterek yerinde görmek için geldiklerini kaydetti.

oOo

 

 

Tarım ve Turizm projesine hazırlanan Yönetmen Fasih Saylan'ın İlk İşi 

Vodafone Akıllı Köy'e Gelmek Oldu

 

Bir dönem Star TV Genel Müdür Yardımcısı olarak da görev yapan ünlü yönetmen Fasih Saylan, Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret ederek  TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın ile bir araya geldi. Tarım alanında bir projeyi hayata geçirmeye hazırlandığını belirten Saylan, " Vodafone Akıllı Köy, örnek aldığım bir proje. Buradan yola çıkarak öncelikle bu projeyi görmek ve sizlere danışmak fikir almak için geldim" dedi.

oOo

 

Erik ağaçlarımıza Budama İşlemi Yapıldı 

Kampüsümüzde Parlar Fidancılık’ın desteğiyle kurulan, ilaçlaması Önallar traktör arkası ilaçlama makinası ile yapılanve yapay zeka destekli ilk sulama sistemi NETAFİM ile sulanan Show Time ve Black Diamond cinsi erik ağaçlarının gübrelenmesi Ant-Yemmiks tarafından yapldı. Hasadın ardından saha temizliği yapılmıştı. Budama işlemi HYUNDAI akülü budama makası ile daha hızlı bir şekilde yapıldı.

oOo

 

Kampüsümüzde Hasat Sonrası Saha Temizliği Yapılmaya Devam Ediyor

Kampüs alanımızda pamuk alanları Önallar traktör arkası çalı kırma makinası ile temizlendi. Atıklar toprağa organik madde olarak geri döndü. Traktöre bağlanan bu aparat ile traktörün üzerinden geçemeyeceği yüksek yığınlar ve otlar küçük parçalara ayrılabiliyor. AGROMILORA sponsorluğunda dikilen ve yapay seka destekli ilk sulama sistemi NETAFİM kullanılan zeytin ağaçlarının gübrelemesi ise Ant-Yemmiks sponsorluğunda gerçekleştirildi. 

oOo

 

Salman AB'deki Gençlerin Vodafone Akıllı Köy'ü Görmesi İçin Proje Hazırlıyor 

Almanya’da yaşayan Erasmus Koordinatörü Öğretmen Lütfi Salman, Vodafone Akıllı Köy'ü AB'deli gençlerin de mutlaka görmesi gerektiğini kaydederek, bununla ilgili gençlere yönelik eğitim çalışmaları yapmak için çalışmalara başladığını kaydetti.

oOo

Karaoğlu, İlk Akıllı Tarım Teknoloji Atılımını Yapmak İçin Vodafone Akllı Köy'ü Tercih Etti 

Tarım ve hayvancılık sektörünün önemli isimlerinden Karaoğlu Ziraat aletleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Mediha Karaoğlu İşgören, GENTA Genel Tarım Ürünleri Ege Bölge Müdürü Tankut Cinbaz ve Kam Enerji Genel Müdürü Haluk Akman kampüsümüzü ziyaret ett. Karaoğlu, firma olarak akıllı tarım alanında yatırm yapmak için Vodafone Akıllı Köy' ile iş birliği yapacaklarını kaydetti.  

oOo

Siyah Üzüm Hasadımızı Gerçekleştirdik

Vodafone Akıllı Köy kampüsümüzde ASMA Tarım desteğiyle kurulan üzüm bağımızda siyah üzüm hasadımızı gerçekleştirdik. Tarımsal teknolojilerin kullanılmasıyla verimi artırılan üzüm bağımızda, yapay zeka destekli ilk sulama sistemi NETAFİM ile akıllı sulama gerçekleştiridi. Asmalarımızda ANT- Yemmik sponsorluğunda yapılan gübreleme ile üzümlerimizde verimi her yıl daha da artırıyoruz. 

oOo

Hasat Edilen Üzümlerimizden Pekmez Yaptık

Vodafone Akıllı Köy'de, tarımsal teknolojilerle üretilen Asma Tarım sponsorluğunda kurulan  asmalarımız yapay zeka destekli sulama sistemi NETAFİM  sponsorluğunda sulandı. ANT-Yemmiks gübreleme deseteğiyleyle yapılan üretimin ardından toplanan üzümlerimizi pekmez yaptık.  

oOo

Köy TV ve Yöresel Gazete Kampüsümüzden Yayın Yaptı

Köy TV ve Yerel Gazete Temsilcileri Mehmet Arkan ve Selim Özyılmaz, kampüsümüzü ziyaret ederek pekmez kaynatılması eğitimini kampüste yapılan çekim sırasında sosyal medyada canlı olarak yayınladı. Basın mensupları yayın sırasında Akıllı Köy'de üretimlerde kullanılan tarımsal teknolojilerle ilgili TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt'tan ve pekmez kaynatılmasıyla ilgili Binnaz Avcı'dan da bilgi aldı.

oOo

Kadın Kooperatifi, Vodafone Akıllı Köy'ü model alarak Benzer Bir Proje Hayata Geçiriyor 

Genel Merkezi İzmir’de bulunan Kemalpaşa Kiraz Çiçekleri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Avukat Gülay Sulu, Ziraat Mühendisi Deniz Dalgıç, Öğretmen Sevgi Demirtaş ve Ziraat Mühendisi Ufuk Öncül, Vodafone Akıllı Köy'ü model alarak tarım projesi Gerçekleştirecek. 

oOo

 

 

 

 

 

TABİT ve Vodafone iş birliği ile kurulan Vodafone Akıllı Köy'de akıllı teknolojilerle yetişen tamamen doğal ürünlerle kışlık tarhana yapıldı. Kampüsümüzde yetişen domates biber ve tarhana otu kaynatıldıktan sonra içine konularak elde edilen tarhana hamuru, topaklar haline getirilerek açık havada kurumaya bırakıldı. Kampüsümüzde sulama işlemi yapay zeka destekli sulama Sistemi NETAFİM sponsorluğunda yapılmaya devam ediyor.

oOo

Toplu Sağım Sistemi'nde ortak sağılan hayvan sayısı arttı

l     

 Vodafone Akıllı Köy kampüsümüzde LAKTO TE-TA Hayvancılık Teknolojileri'nin desteğiyle 1 Mart 2018 tarihinde hizmete açılan Toplu Sağım Sistemi'nde ortak sağılan hayvan sayısı yüzde 63.9 arttı. Eğitimli sağımhane sorumlusunun görevlendirildiği sistemde, güvenilir veri aktarımı sayesinde doğru bilgi yayımı veaktarımı yapılarak üst seviyede güven sağlanıyor.

 

 

Proje Ortağı ve Uygulayıcısı

Stratejik Ortak ve Ana Sponsor

Sosyal Çalışmalar Paydaşı

 

İŞ ORTAKLARIMIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPONSORLARIMIZ

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DESTEKLEYENLER